Při návštěvě Jeseníku si určitě prohlédněte Vodní hrad (zachovaná středověká stavba, součást opevnění města). Dále stojí za zmínku původně renesanční radnice z roku 1610, která byla v průběhu 18. a 19. století přestavována až do dnešní podoby. Ve Smetanových sadech si zase můžete prohlédnout sousoší V. Priessnitze s alegorií Zdraví a Nemoci od sochaře J. Obertha.

Od chaty Čertovy kameny se můžete vydat k rozhledně Zlatý chlum (cca. 1,5 km od chaty). V cestě můžete dál pokračovat přes Bílé a Bleskovcové skály až na Rejvíz 9,6 km, (778 m n.m.), kde kromě občerstvení najdete i autobusovou zastávku (spojení mezi Jeseníkem a městem Zlaté Hory). Tady si také můžete projít naučnou stezku k Mechovému jezírku (Malé a Velké mechové jezírko je středem největší moravské přírodní rezervace, jedná se o rašeliniště verhovštního typu). K chatě Čertovy kameny se vydáte zpět po nenáročné vrstevnici dlouhé asi 6,5 km, a nebo po zelené značce přes Mýtinku – občerstvení, (8,4 km) se dostanete až do města Jeseníku.

Od chaty Čertovy kameny se můžete vydat také po modré značce k restauraci Křížový Vrch (674 m n. m.), dále okolo Priessnitzova památníku až k autobusovému nádraží města Jeseník, a odtud autobusem (jede každou hodinu) do Priessnitzových léčebných lázní – Jeseník.
Kde si můžete projít areál lázní, kolonádu a lázeňskou stezku pramenů. Z lázní se můžete pěšky vydat lesní cestou cca. 6-7 km do České Vsi a nebo na opačnou stranu na Pomezí, kde jsou krásné krasové jeskyně. Z těchto míst se pohodlně dostanete zpět autobusem do města Jeseníku .

Čertovy kameny jsou ideálním výchozím místem pro turisty a milovníky sportu Nordic Walking.

Nordic Walking: Jedná se o chůzi se speciálními hůlkami, při níž se zapojí do aktivní činnosti až 90 % svalů. Tento příjemný druh pohybu může vykonávat každý, jak výkonnostní sportovec, tak začátečník, vlastně lidé všech věkových kategorií. Je vhodný ke snižování nadváhy, udržování a zlepšování kondice a samozřejmě k relaxaci a pro zábavu.

Trasa1: Čertovy Kameny, Rejvíz, Kazatelny, Pásmo Orlíka, Videlský kříž, Švýcárna, Praděd

Trasa2: Čertovy Kameny, Zlatý Chlum, Křížový Vrch, Jeseník, Jeseník-Lázně, Jeskyně na Pomezí.

Více na

www.rychleby.cz/